Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; sigortalıların herhangi bir hastanede, istedikleri tanı ve tedavi yöntemlerini tercih etmelerini sağlayan sağlık sigortası çeşididir. Bu sağlık sigortası sayesinde kişiler, sağlıkları ile ilgili konularda maddi kaygı yaşamamakta ve istedikleri tedaviyi alabilmektedir. Destekleyici sağlık sigortası olarak da bilinen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde, SGK’nın karşılamadığı ya da fark aldığı hizmetler karşılanmaktadır.

Genel olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı içerisinde, poliçenizi yaptırdığınız sigorta şirketinin ilinizde yer alan anlaşmalı hastahanelerinde  yılda 10 kez ücretsiz muayene, birçok tahlili ücret ödemeden yaptırma, yılda bir kez ücretsiz diyetisyen hizmeti, yılda bir kez ücretsiz psikolog görüşmesi, yılda bir kez ücretsiz check up (hangi tahlil ve görüntülemelerin olduğu şirketlere göre değişmektedir) olduğunu söyleyebiliriz. Yine genel olarak geçmişten gelen rahatsızlıklarınız kapsam dışıdır. Ancak sigortalılık süresi içerisinde karşılaşabileceğiniz ağır hastalıklarda dahil olmak üzere tüm tedavi giderleri kapsam dahilindedir. 

Mevcut özel hastahane doktor muayene ve tahlil ücretleri göz önüne alındığında ve sigortalı olduğunuz süre içerisinde olası karşılaşabileceğiniz geçmişten gelen rahatsızlığınız dışındaki hastalıklarınızdaki tedavi masrafları düşünüldüğünde maddi olarak sizin için avantajlı olacağını düşünmekteyiz. 

Fiyat teklifi alıp değerlendirmek için aşağıdaki teklif formu butonuna tıklayarak formu doldurup gönderebilir veya iletişim sayfamızdaki numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF FORMU

Doğum - Hamilelik - Annelik - İkican Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası / Hamilelik Sigortası aslında bir sigorta türü değil, Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza ekleyebileceğiniz bir teminattır.

Şirketlerin şartlarına göre değişse de genel olarak doğum/hamilelik teminatı için sigorta yaptırdığınız sırada gebe olmamanız gerekmektedir. Ancak sigorta şirketleri bazı zamanlarda gebelikle başlayan doğum teminatı verebilmektedir. Ayrıca teminatı aldıktan sonra da yine Sigorta Şirketlerine göre değişmekle birlikte bazı poliçelerde bekleme süresi şartı aranabilir.

Doğum/Hamilelik paketi ile anlaşmalı hastahanelerde yılda 10 kez kontrol muayenesi ve doğum maliyetleri karşılanmaktadır.

Burada yer alan bilgiler çok genel şartlar olup paket içerikleri ve şartları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterdiğinden, merak ettiğiniz tüm sorular için en net bilgiyi iletişim sayfamızdaki numaramızı arayarak alabilirsiniz. Sağlıklı bir hamilelik ve doğum dileriz.

Aşağıdaki sık sorulan sorular bölümünde genel olarak sorulan soruların  yanıtlarını bulabilirsiniz ancak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları Sigorta Şirketlerine göre çok fazla çeşitlilik gösterdiğinden, aklınıza takılan sorular ile ilgili net bilgileri bizimle iletişime geçerek öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Zengin sağlık sigortası seçenekleri , prim ödemeleri ve sağlık sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye iletişim sayfamızdaki numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF FORMU

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sık Sorulan Sorulan

Sağlık sigortasında sigorta yaptıracak kişinin beyanı esas alınmaktadır. Bu yüzden talepte bulunan kişinin sigorta şirketini yanıltıcı beyanda bulunmaması gerekir. Yanıltıcı beyanda bulunulması ya da buna neden olacak şekilde sessiz kalması sigorta şirketine sözleşmeden cayma hakkı verecektir.

Sigorta yaptıracak kişi tarafından sigorta şirketi ile karşılıklı mutabakata vardıktan sonra kabul edilen poliçenin ücreti ödenir. Poliçede muafiyet, indirim veya ek prim uygulaması var ise bunun sigorta yaptıracak kişi tarafından detaylı bir şekilde bilinmesi gerekmektedir.

Poliçede sunulan teminatların kapsamının tam olarak öğrenilmesi böylece sigorta şirketinin ve sigortayı yaptıracak kişinin üzerlerine düşen yükümlülükleri öğrenmesi için poliçeyi ve eklerini okuması gerekmektedir.

Poliçenin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.

Poliçeniz içerisindeki teminatlara göre değişmekle birlikte poliçeniz içerisinde yatarak tedavi teminatınız var ise bazı sigorta şirketleri tarafından ameliyat giderleri karşılanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0342 232 00 10  numaralı telefonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Genel olarak karşılamamakla birlikte bazı Sigorta Şirketleri dönemsel olarak bu hizmetleride paket içerisinde sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0342 232 00 10  numaralı telefonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Çok fazla sigorta şirketi ve bu şirketlere ait farklı paketler olduğundan bu sorunun cevabını net olarak veremeyebiliriz. Ayrıntılı bilgi için 0342 232 00 10  numaralı telefonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Check Up hizmeti genellikle ek teminat olarak Sağlık Poliçeleri içerisinde yer alkamtadır. Ek teminat alarak check up hizmeti alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0342 232 00 10  numaralı telefonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Doğum Sigortası / Hamilelik Sigortası aslında bir sigorta türü değil, Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza ekleyebileceğiniz bir teminattır.

Şirketlerin şartlarına göre değişse de genel olarak doğum/hamilelik teminatı için sigorta yaptırdığınız sırada gebe olmamanız gerekmektedir. Ancak sigorta şirketleri bazı zamanlarda gebelikle başlayan doğum teminatı verebilmektedir. Ayrıca teminatı aldıktan sonra da yine Sigorta Şirketlerine göre değişmekle birlikte bazı poliçelerde bekleme süresi şartı aranabilir.

Doğum/Hamilelik paketi ile genel olarak 10 kez kontrol muayenesi ve doğum maliyetleri karşılanmaktadır.

Burada yer alan bilgiler çok genel şartlar olup paket içerikleri ve şartları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterdiğinden, merak ettiğiniz tüm sorular için en net bilgiyi 0342 232 00 10 numaramızı arayarak alabilirsiniz. Sağlıklı bir hamilelik ve doğum dileriz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçede aksi belirtilmediği takdirde öğlen 12:00’de başlar ve 1 yıl sonra aynı saatte biter. Fakat teminat türlerinin yararlanma süreleri değişiklik gösterebilir. Özellikle “yatarak tedavi” teminatlarında genellikle 3 aylık bekleme süresi bulunur. “Ayakta tedavi” teminatından ise bekleme süresi olmadan hemen yararlanabilirsiniz.
Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını, resmi tatillerde ve hafta sonları da herhangi bir saat kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz.

Hayır, ilaç teminatı bu poliçede bulunmamaktadır.

Sigorta ettiren veya sigortalı kaza veya hastalık sonucu ödenmesi gereken muayene, tedavi, ilaç ve hastane masraflarını gösteren belgelerin asıllarını veya asıllarından şüpheyi davet etmeyecek suretlerini tedaviyi yapan hekim veya hastane tarafından doldurulacak şirket ihbar ve tedavi formları ekinde teslim etmekle yükümlüdür.

Sağlık sigortası başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar, poliçe özel ve genel şartları ve istisnalarında tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup, teminatlar dâhilinde karşılanmaktadır.

Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı teminat dışı kalan hallerdir.

Ayrıca Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak ilaç masraflarını, diş tedavisini ve gözlüğü kapsamaz. Ancak bazı sigorta şirketleri poliçeye ambulans ve diş teminatını da ekleyebilir.

Genellikle 65 yaşına kadar olan (Üst sınır firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.) SGK’lılar ve Bağ-Kur’lular ya da devlet memurları tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Yani SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında bulunmuyorsanız bu sigortayı yaptıramazsınız. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını, ailenizdeki 0-65 yaş aralığındaki diğer bireyler adına da yaptırabilirsiniz, fakat sigorta yaptırdığınız aile bireyleri için ayrı ayrı prim ödemeniz gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, en genel haliyle SGK ve hizmet aldığınız sigorta şirketinin anlaşması olan tüm hastanelerde geçerlidir. Bu noktada sigorta teklifi alırken sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneleri öğrenip sık sık gittiiğiniz ya da size yakın konumdaki sağlık kuruluşlarını içeren poliçeyi tercih edebilirsiniz.
SGK ve sigorta şirketiyle anlaşması olmayan bir sağlık kuruluşuna gittiğinizde ayakta tedavi masraflarınızı tamamlayıcı sağlık sigortası karşılamaz. Yatarak tedavi görmeniz durumunda ise Sağlık Uygulamaları Tebliği’nde belirlenen teminat ve limitler kapsamında tedavi giderleriniz karşılanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına muayene limiti günlük olarak değil, yıllık olarak bulunur. Yani sigorta poliçesine göre değişmekle birlikte yıllık ortalama 8-10 muayene hakkı içerir. Aynı gün farklı branşlarda muayene olabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını iptal ettirmek için hizmet aldığınız sigorta şirketine dilekçe yazarak başvuru yapmanız gerekir. İptal işlemi süresi sigorta şirketlerine göre değişse de ortalama 2 ya da 3 iş günüdür. Bu süreçte iptal talebi dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih esas alınır.

Vergi indirimi avantajından gelir vergisi ödemekle yükümlü olan ve tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini düzenli olarak ödeyen herkes faydalanabilir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası için tüm primleri eksiksiz olarak ödediğinizi bir makbuz veya banka dekontuyla iş yerinize verdiğiniz takdirde poliçenize ödediğiniz toplam primin %15’ini vergi iadesi olarak alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet destekli bir sigorta türüdür ve SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir. SGK’nın teminat limitlerini aşan tedavi masraflarını karşılar. Yani SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarının SGK’nın karşılamadığı bölümü, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı sigorta şirketiniz tarafından karşılanır.
Özel sağlık sigortası ise poliçeniz imzalandıktan sonra başınıza gelebilecek ani hastalık ve kaza gibi beklenmedik durumlarda sağlık kurumlarından gerekli hizmeti uygun bir ücret ödeyerek, bazı durumlarda da hiç ücret ödemeden alabilmenizi sağlayan farklı bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olmanıza gerek yoktur ve bu sigorta türünün tamamlayıcı sağlık sigortasına kıyasla geçerli olduğu alanlar daha çeşitlidir.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI