ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI

Zorunlu araç sigortası kaza akabinde üçüncü şahıslara veya diğer araçlara verebileceğiniz zararları limitleri dahilinde teminat altına alır. Trafik Sigortası motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümü veya yaralanması ya da bir şeyin zarara uğramasına neden olmaktan dolayı, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.
Yurtdışında ve Yeşil Kartınızda belirtilen üye ülkelerde üçüncü şahısların yaralanmasına, ölümüne veya maddi zarara sebebiyet verebileceğiniz durumlarda ilgili ülkelerin trafik kanununa göre belirlenmiş sorumluluk, Yeşilkart Sigortası ile belirtilmiş zorunlu limitler ölçüsünde kendinizi güvence altına alırsınız.
Zorunlu tutulan sigortalar kapsamında bulunan “Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası” taşımacılık yaptığınız motorlu araçta seyahat eden yolcuların bir kaza sonucu bedeni zarara uğraması halinde kanunen işletene düşen hukuki sorumluluğu güvence altına alır. Sigorta sözleşmesi kapsamında bulunan yolcuların, sürücülerin ve yardımcıların, şehirlerarası veya uluslararası yolculuklarında hizmetin başından sonuna kadar karşılaşabilecekleri her türlü kazaya karşı güvence altına alan “Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası” ile de sizin yanınızdayız.

KASKO

Kasko Sigortası, poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

AKRON Sigorta olarak isteğinize bağlı olarak şekillendirebileceğiniz sigorta çeşitleriyle haftanın 7 günü, günde 24 saat sizin yanınızdayız. İhtiyacınıza göre oluşturacağınız poliçelerle aracınızı benzersiz fırsat ve avantajlarla sigortalayabilirsiniz. AKRON Sigorta’nın isteğe bağlı sigortaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Birleşik Kasko Sigortası – Genişletilmiş Kasko
  • Mehmetçik Kasko Sigortası
  • Artan Mali Sorumluluk Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
  • Servis Araçları Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
  • Maksimum Trafik Sigortası
  • Oto Arıza Sigortası

KASKO VE TRAFİK SİGORTASI